بررسی دستگاه آبياری هوشمند گلدانها و گلخانه ها

بررسی دستگاه آبياری هوشمند گلدانها و گلخانه ها

تعداد صفحات: 13

حجم فایل: 16.9 KB

فرمت فایل: doc

دسته بندی:

قیمت: 25,000 ریال

تعداد نمایش: 24 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2023

به روز رسانی در: 20 آوریل 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

25,000 ریال – خرید

پرورش گل و گياه كار مورد علاقه‌ خيلي از افراد است. خيلي از مردم بعد از كارهاي روزانه به پرورش گل و گياه مي‌پردازند و اين كار را دوست دارند. پرورش گل وگياه در منزل علاوه بر تأثيرات فراوان بر روح  و روان موجب زيبايي و لطافت منزل مي‌شود.

        پرورش گل و گياه در منازل عموماً با وسايل اندكي صورت مي‌گيرد و اکثر كارها توسط خود فرد انجام مي‌شود. اين گياهان عموماً از نوع آپارتماني مي‌باشند و نياز به نور زيادي  ندارند, ولي به آبياري منظم و دقيقي نياز دارند. در هنگام تعطيلات نوروزي و يا . . . كه اكثر خانواده ها به مسافرت مي‌روند آبياري گلها و گياهان  يكي از مشكلات علاقه مندان به پرورش گل و گياه است.

        براي آبياري منظم و دقيق (به صورت هوشمند)طرح ذيل مي‌تواند مورد استفاده قرار بگيرد. با به كار بردن اين دستگاه ديگر در هنگام مسافرت مطمئن هستيد كه هنگام بازگشت گلهاي شما خشك نشده بلكه شاداب و زيبا باقي مانده است زيرا  اين وسيله به طور دائم رطوبت خاك گلدان را تحت نظر دارد و در صورت كاهش رطوبت خاك از حدي كه توسط شما تنظيم مي‌شود, آن را آبياري مي‌كند.

 

 

 

لوازم لازم برای ساخت

 

        برای ساخت اين دستگاه احتياج به ابزار و ماشين آلات خاصی نيست . بلکه با تجهيزات ساده ای مانند لوازم مونتاژ برقی و الکترونيکی و شير و دو ميله فولادی گالوانيزه و به همراه کمی تخصص مـی توان شـروع به ساخت ايـن دستگـاه کـرد و به هميـن دليل ساده بـودن خيلی راحت می توان اين کالا را به بازار عرضه کرد و با بازار موفقی مواجه شد . 

 

اصول كار دستگاه

       

        اين دستگاه براي حس كردن كم آبي در گلدان از دو ميله‌ي فولادي گالوانيزه شده استفاده مي‌كند. اين دو ميله با فاصله‌ي موازي در كنار هم قرار گرفته‌اند و در خاك فرو مي‌روند. اگر خاك مرطوب باشد به علت وجود املاح و نمك‌هاي مختلف در خاك, مقاومت الكتريكي بين ميله‌ها كم مي‌شود. براي سنجش اين رطوبت مي‌بايست جرياني در ميله‌ها جاري شود, در اين مورد از جريان متناوبي استفاده شده كه در هر ثانيه 200 بار جهت خود را عوض مي‌كند و از الكتروليز املاح خاك جلوگيري مي‌كند. از اين ميله‌ها سيگنالي عبور مي‌كند كه شدت آن به رطوبت خاك بستگي دارد, اين سيگنال به قسمت الكترونيكي دستگاه وارد مي‌شود, اين بخش با توجه به شرايط و تنظيماتي كه توسط فرد (با توجه به نياز تنظيم مي‌شود) اقدام به سوئيچ كردن يك شير برقي مي‌كند. شير برقي هم مسير آب را باز مي‌كند تا آبياري گلدانها صورت بگيرد.

        اين دستگاه قابليت اين را دارد كه در سه وضعيت (  mod) عمل كند. اين وضعيت ها به گونه‌اي فراهم شده كه كاربرد آن را در همه جا و هر شرايطي ميّسر مي‌كند.

 

قابليت هاي كاري دستگاه (وضعيت ها)

       

        دستگاه قادر است در سه وضعيت ذيل عمل كند.

      1 ) تايمري  قطع و وصل با توجه به زمان هاي آبياري  و استراحت  صورت مي‌گيرد.

      2 ) هوشمند  در اين حالت تايمرها نقشي ندارند بلكه قطع و وصل شدن آب تماماً وابسته به رطوبت خاك است.

      3 ) تركيبي  در اين وضعيت زمان آبياري, زمان استراحت و رطوبت خاك در ارتباط با هم كار كنترل را انجام مي‌دهند.

        در حالت تايمري  زمان‌هاي آبياري و استراحت توسط دو عدد ولوم تنظيم مي‌شود. زمان آبياري از 15 sec  تا 3 min  قابل تغيير است و زمان استراحت هم مي‌تواند بين 40 min   تا  84 hur  مي‌تواند تغيير كند. البته اين تغييرات زياد زمانها  خطي نيست بلكه در چند رنج تعيين مي‌شود. اين حالت مي‌تواند علاوه بر آبياري در كاربردهاي هم استفاده شود.

 

پاسخ دهید