بررسی سقفهای كاذب و کابرد كارتن پلاست به عنوان سقف کاذب

بررسی سقفهای كاذب و کابرد كارتن پلاست به عنوان سقف کاذب

تعداد صفحات: 13

حجم فایل: 157 KB (

فرمت فایل: doc

دسته بندی:

قیمت: 99,000 ریال

تعداد نمایش: 25 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2023

به روز رسانی در: 20 آوریل 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

99,000 ریال – خرید

فهرست مطالب

 

عنوان

كارتن پلاست وسيله ي مناسب براي سقف كاذب

مزاياي سقف كاذب

منابع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

كارتن پلاست وسيله ي مناسب براي سقف كاذب


قديم ترها واژه كارتن تنها در مورد ورقه هايي به كار مي رفت كه به طور كامل از بافتي كاغذي ساخته شده بودند و تنها وجوه تفاوت آنهارا مي شد در جنس و رنگ همان ماده اوليه، يعني كاغذ مشاهده كرد. اين ورقه ها در ضخامت ها و ابعاد گوناگون ساخته مي شدند و به تناسب مقاومتي كه از آنها انتظار مي رفت، مورد استفاده قرار مي گرفتند. عمده موارد استفاده از كارتن نيز به صنايع بسته بندي محدود مي شد. امروزه اما نسل جديدي از كارتن ها وارد بازار شده اند كه با تنوع بسيار بيشتري در شكل، رنگ، ابعاد و كارايي، باعث تسهيل بسياري از كارها شده اند. حتما شما هم در جاهاي مختلف با كارتن پلاست  ها مواجه شده ايد يا حداقل اسم آنها را شنيده ايد و مي خواهيد بيشتر با ويژگي ها و كاربردهاي آنها آشنا شويد. پيش از هر چيز در مورد اين اجناس بايد گفت با توجه به اينكه شكل اين ورقه ها دقيقا شبيه به خويشاوندان كاغذي شان است، آنها را كارتن ناميده اند و از آنجا كه ماده اوليه اصلي آنها پلاستيك است، پسوند پلاست را نيز به آن افزوده اند تا بتوان تفكيك دقيقي بين اين دسته و كارتن هاي كاغذي يا مقوايي قائل شد.
نحوه ساخته شدن اين ورقه ها چندان پيچيده نيست؛ اگر سري به يكي از كارخانه هاي ساخت كارتن پلاست بزنيد، خواهيد ديد كه دستگاه ساخت آن شامل چند بخش عمده است. در بخش ابتدايي، دانه هاي پلاستيك كه در رنگ هاي مختلف تقسيم بندي شده و آماده تبديل به هر شكلي هستند، داخل دستگاه ريخته مي شوند. در اولين مرحله، اين دانه ها به وسيله حرارت ذوب مي شوند تا بتوانند شكل پذير شده و در قالب جديدي قرار گيرند.
پلاستيك مذاب بنا به ميزاني كه قابل تنظيم است و بستگي به ابعاد و گرماژ (ميزان وزن در مترمربع) دارد، روي صفحه هاي متحرك دستگاه كه به صورت نوار نقاله هستند، ريخته مي شود و از زير غلتك هايي كه دقيقا به اندازه ضخامت مورد نظر براي كارتن پلاست با صفحات متحرك فاصله دارند، رد مي شود. اين فرآيند باعث مي شود كه مايع مذاب پلاستيك در تمام سطح صفحه به صورت يكسان پخش شده و به صورت يك ورقه صاف و همگن از زير غلتك خارج شود. در مراحل بعدي ورقه كارتن پلاست در حالي كه به طرف قسمت برش حركت مي كند، سرد مي شود و حالت جامد به خود مي گيرد. ساختار دستگاه به گونه اي است كه عرض ورقه كارتن پلاست نيز كاملا قابل تنظيم است. همانگونه كه قبلا نيز اشاره شد، ضخامت اين ورقه را نيز مي توان به راحتي و به دلخواه تنظيم كرد. در بخش هاي بعدي ورقه يكپارچه كارتن پلاست در ابعاد مورد نظر برش مي خورد و آماده حمل و نقل به محل مصرف مي شود. البته در پاره اي موارد اين ورقه ها به صورت رول نيز قابل تهيه هستند و در اندازه هاي طولي بلندتر توليد مي شوند.
كارتن پلاست ها بسته به نوع ماده اوليه مورد استفاده مي توانند رنگ هاي گوناگوني داشته باشند. در بعضي موارد نيز مخلوط كردن دو يا چند ماده اوليه با رنگ هاي گوناگون به توليد كارتن پلاست هاي چندرنگ منجر مي شود.
آنچه تا به حال گفتيم فقط براي آشنايي مختصر با نحوه ساخته شدن كارتن پلاست بود، در صورتي كه قرار است بيشتر به موارد كاربرد اين اقلام بپردازيم. كارتن پلاست ها با توجه به تنوع در رنگ، ضخامت، اندازه و نيز داشتن ويژگي هاي خاصي كه به آنها اضافه مي شود، باعث شده اند كه اين روزها بسياري از كارها آسود ه  تر و بي درد سرتر انجام شوند و نتيجه نيز راضي كننده تر باشد. در ادامه به كاربردهاي گوناگون اين ورقه هاي پلاستيكي مي پردازيم.
۱     محوطه بندي با توجه به ويژگي هاي گوناگون مانند زيبايي، مقاومت در برابر رطوبت، سبك بودن، عايق بودن در برابر حرارت (تا حدي) و الكتريسيته، سهولت در تهيه ابعاد دلخواه، امكان نصب ساده، شكل پذيري، برش پذيري ومي توان از كارتن پلاست ها براي ايجاد محوطه هاي گوناگون و ديواركشي ساده استفاده كرد. براي اين كار مي توان به راحتي با تهيه سازه هاي ساده به وسيله چوب، پروفيل و امثال آن ديواره هاي كارتن پلاستي را نصب كرد. در غرفه بندي نمايشگاه ها و سازه هاي موقت، حصاركشي پروژه ها، پارتيشن بندي و استفاده هايي از اين دست، كارتن پلاست ها با

پاسخ دهید