بررسی نقش و تاثیر تکنولوژی بر بهره گیری از انرژی

بررسی نقش و تاثیر تکنولوژی بر بهره گیری از انرژی

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 43.1 KB

فرمت فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 199,900 ریال

تعداد نمایش: 29 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2023

به روز رسانی در: 20 آوریل 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

199,900 ریال – خرید

    آمار و ارقام اساسي

    افزايش ميزان مصرف و البته بهاي برق كاملاجدي است؛ آنقدر جدي كه افراد مختلف در موقعيت هاي متفاوت را هم درگير كرده است.

    برنامه ريزي براي طرح هاي مصرف بهينه برق همان موضوعي است كه رنگ يك هدف متحد را به خودش گرفته، تا آنجا كه آژانس بين المللي انرژي اعلام كرده كه كاهش مصرف برق محصولات در حالت آماده به كار يا STANDBY تا كمتر از يك وات را تا سال 2010 در دستور كار خود قرار داده است.

    يك تحقيق انجام شده در انگلستان نشان مي دهد كه يك هفتم كاربران انگليسي محصولات ديجيتال خود را معمولادر حال STANDBY قرار مي دهند.    اين حالت (STANDBY) مي تواند مصرف برق محصولات را تا حد قابل توجهي كاهش دهد.    اين در حالي است كه همزمان با افزايش مصرف و بهاي برق، قطار تكنولوژي هم با سرعت قابل توجهي همچنان پيش مي رود.    اين روزها ديگر كافي است كمي در اطرافمان دقيق تر باشيم تا بتوانيم محصولات و خدمات مختلف تكنولوژيكي را ببينيم.    نفوذ تكنولوژي در صنايع مختلف اين عرصه را به يك عرصه پردرآمد و حساس تبديل كرده است.    جديدترين تحقيقات انجام شده نشان از توسعه حجم سرمايه گذاري در صنعت ICT دارد.    براساس آخرين تحقيقات COMPOSS INTELLIGENCE كارشناسان پيش بيني كرده اند كه شركت هاي كوچك و متوسط تجاري تا سال 2012 حجم سرمايه گذاري خود را در صنعت ICT از 6درصد در سال 2007 تا 8درصد افزايش خواهند داد.

    اين رشد برابر مي شود با يك سرمايه گذاري 280ميليون دلاري تا سال 2012 در صنعت تكنولوژي.    اين موسسه همچنين اعلام كرد كه در سال 2008 حجم سرمايه گذاري شركت هاي آمريكايي در خدمات و تجهيزات ICT به 688ميليارد دلار خواهد رسيد.

    به اين ترتيب تكنولوژي و مصرف انرژي و بهاي آن مانند دو خط موازي و هم جهت به جلو پيش مي رود.

    تا جايي كه نامزد جمهوري خواه رياست جمهوري آمريكا، جان مك كين هم در سخنراني هاي خود درباره اقتصاد جهان، آينده را در گرو تكنولوژي، انرژي و جهاني سازي دانسته است.

    راه حل ديجيتال

    در حالي كه قيمت انرژي در دنيا رو به افزايش بوده و بهاي نفت به حدود 145دلار در هر بشكه رسيده است، تقاضاي كاربران براي محصولاتي با مصرف انرژي كمتر هم افزايش پيدا كرده است.

    يكي از مسوولان فروشگاه هاي فروش محصولات الكترونيك و ديجيتال Hi     Mart در كره جنوبي مي گويد: «مصرف بهينه انرژي در سال گذشته موضوع داغ بحث در ميان كاربران نبود، اما امسال حدود 9 نفر از هر 10 خريدار به دنبال محصولات ديجيتال با مصرف انرژي كمتر هستند.»

    به اين ترتيب شركت هاي توليدكننده هم به دنبال توسعه خط توليد محصولات با مصرف بهينه برق هستند تا بتوانند نظر كاربران را به خودشان جلب كرده و سهم خود را در بازار مواجه با ركود اقتصادي جهاني به دست بياورند.

    از ماشين لباسشويي هايي كه از بخار آب به جاي آب داغ استفاده مي كنند تا يخچال هايي با كمپرسورهايي با مصرف انرژي كمتر و نمايشگرهاي كامپيوتري با مصرف بهينه، رقابت بر سر طراحي و توليد محصولاتي با مصرف برق كمتر در ميان توليدكنندگان و شركت هاي مختلف همچنان تنگاتنگ مي شود.

    در صنعت كامپيوتر هم مصرف بهينه برق به صورت چالش محصولات برسر عمر باتري ها نمايان شده است.

    توليدكنندگان كامپيوتر مانند APPLE و Lenovo به تدريج در حال جايگزين كردن نمايشگرهايي با لامپ هاي فلورسنت (ccfls) با نمايشگرهاي LED هستند.

پاسخ دهید