دانلود تحقیق غلو در مقام ائمه و جعل حدیث

دانلود تحقیق غلو در  مقام ائمه و جعل حدیث

فرمت فایل: موجود نیست

دسته بندی:

قیمت: 199,900 ریال

تعداد نمایش: 129 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 6 سپتامبر 2016

به روز رسانی در: 1 ژانویه 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

199,900 ریال – خرید

غلو در  مقام ائمه و جعل حدیث

نوع فایل : قالب بندی ورد

اندازه فایل:107 کیلو بایت

تعداد صفحات:30 صفحه

شیوه هاى برخورد امام صادق (ع) با غلوّ و غُلات

نقطه عطف زندگى امام صادق (ع)، مقام شامخ و جاى گاه رفیع علمى وى مى باشد و آن حضرت بیشتر با این ویژگى شناخته مى شود. تأثیرگذارى وى در فقه و معارف شیعى به گونه اى است که مذهب شیعیان دوازده امامى به «مذهب جعفرى» معروف شده است.

یکى از ابعاد علمى امام صادق (ع)، در برخورد با غلوّ و غالیان ظهور مى کند. وى همواره مى کوشید از راه هاى گوناگون با انحرافات فکرى و کژ روى هاى عقیدتى مبارزه کند. از این رو مبارزه علمى با غلوّ و غالیان، فصل مهمى از زندگى وى را تشکیل مى دهد. به دلیل اهمیت این موضوع که امروزه نیز یکى از مشکلات و آسیب هاى جدّى جامعه ماست، این بعد علمى امام را مد نظر قرار داده ایم و امیدواریم که پژوهش گران ارجمند زوایاى دیگرى از بعد علمى آن بزرگوار را بشکافند و بنمایانند.

تولد و امامت

امام صادق (ع) در هفدهم ربیع الاول سال 83 هجرى در مدینه چشم به جهان گشود و در سن 65 سالگى در سال 148 هجرى دیده از جهان فرو بست و در قبرستان «بقیع» در کنار مرقد پدر بزرگوارش به خاک سپرده شد.

امام صادق (ع) در سال 114 هجرى به امامت رسید. دوران امامت او مصادف بود با اواخر حکومت امویان در سال 132 هجرى و اوایل حکومت عباسیان. به همین دلیل با بعضى از حکمرانان امویان و عباسیان، معاصر بود.

پاسخ دهید