دانلود پاورپوینت جیمز جاستینین موریه

دانلود پاورپوینت جیمز جاستینین موریه

تعداد صفحات: 18 اسلاید

حجم فایل: 85 KB

فرمت فایل: پاورپوینت

دسته بندی:

قیمت: 299,900 ریال

تعداد نمایش: 82 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 3 می 2020

به روز رسانی در: 30 آگوست 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

299,900 ریال – خرید

دانلود پاورپوینت جیمز جاستینین موریه

پاورپوینت جیمز جاستینین موریه

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده پاورپوینت های آماده ، پروژه های پایانی ، پروژه های مالی و سوالات آزمون های استخدامی معتبر و ارزشمند در ایران

این پروژه در وب سایت های دیگر با قیمت چندین برابر بفروش میرسد

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

پاورپوینت جیمز جاستینین موریه توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پاورپوینت را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی اسلایدها در پاورپوینت جیمز جاستینین موریه با دقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید.


 جیمز جاستینین موریه

جیمز جاستینین موریه در سال 1808 به عنوان منشی خصوصی به همرا سر هارفورد جونز به ایران آمد . موریه فرزند یک دیپلمات بود و در ترکیه به دنیا آمد . پس از اتمام تحصیلاتش در مدرسه هارو او همانند پدرش به دستگاه سیاسی وارد شد . با بازگشت جونز به انگلیس ، موریه به سفارت دایمی سر گور اوزلی پیوست و زمانی که اوزلی در سال 1814 به انگلیس فراخوانده شد ، او به عنوان قائم مقام در ایران ماند . سروالتر اسکات به استناد «ماجراهای حاجی بابای اصفهانی» و دنباله اش «حاجی بابا در انگلستان» ، موریه را بهترین داستان نویس آن روزگار معرفی کرده است. او حاجی بابا را «ژیل بلاس شرقی» خوانده و معتقد بود که این کتاب هم جنبه آموزشی دارد و هم سرگرمی .
یکی از پژوهشگران پیرامون امتیاز این کتاب گفته است که این اثر در گسترش زبان محاوره ای در ادبیات داستانی معاصر و حتی در افروختن انقلاب ایران در سال های اول سده بیستم تأثیر به سزایی داشته است.  لحن طنز آمیز کتاب های موریه ، برداشت خواننده از وقایع توصیف شده را دوگانه کرد .
 از یک سو ، این کتاب ها در برگیرنده توضیحات خیال انگیز از ایران قدیم بود که ترجمه های زیبای اشعار فارسی که در آن دوره کاملاً شناخته بود ، به آن توضیحات جلوه خاصی بخشیده بود .

از سوی دیگر ، این توضیحات با صحنه هایی نه چندان جذاب از زندگی ایرانیان هم عصر موریه به هم در آمیخته بود که از زیبایی شاعرانه ایران در روایت نویسنده به شدت می کاست .
 جیمز موریه مأمور سیاسی دولت انگلستان در دوران سلطنت فتحعلی شاه این کتاب را در سال 1824 میلادی در لندن منتشر کرد. این رمان شرح احوالات دلاک زاده ادب آموخته ایست از اهالی اصفهان که در جوانی به خدمت یک تاجر ترک در آمده و پس از ماجراهای طولانی به دربار قاجار راه می یابد و گزارشی از فاسد اداری این دوره به دست میدهد .
رویداد دوم مربوط به مقاله ای در «مجله آسیایی» در سال 1863 بود که با دقت مشکلات ترجمه را مطرح می کرد و بر اهمیت اصطلاحات ، استعاره ، انتخاب واژه و مانند اینها تأکید می کرد . البته نکته قابل توجه این است که هدف مقاله یاد شده کمک به ترجمه از انگلیسی به زبان های هندی بود ، نه ترجمه به انگلیسی !

 


. پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

 

با اطمینان خرید کنید …

 

  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو

 

شماره های پشتیبانی: 

47221117 – 051

09920557724

 

برای پشتیبانی آنلاین نیز میتوانید از گزینه چت آنلاین در پایین سایت سمت راست استفاده کنید تا همکاران ما بصورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما باشند.

پاسخ دهید