دانلود پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند

دانلود پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند

تعداد صفحات: 23 اسلاید

حجم فایل: 4 MB

فرمت فایل: پاورپوینت

دسته بندی:

قیمت: 49,000 ریال

تعداد نمایش: 19 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 17 اکتبر 2020

به روز رسانی در: 17 اکتبر 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

49,000 ریال – خرید

دانلود پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند

پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند

آپدیت مهرماه 1399

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده نمونه سوالات آزمون های استخدامی، پروژه های پایانی، پروژه های مالی و پاورپوینت های آماده ی معتبر و ارزشمند در ایران

 

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

 

پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پاورپوینت را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی اسلایدها در پاورپوینت موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند با دقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید.موازنه مواد در مخازن نفت تحت رانش همزمان گاز محلول ، گاز گنبدی و آب سازند

در این فصل، رابطه عمومی موازنه که در محاسبات تمام انواع مخازن، قابل استفاده است، ارائه می شود. با استفاده از این رابطه عدمومی، روابط مجزای انواع مخازن که در فصل 1 تعریف و در فصول بعدی مورد بحث قرار گرفته اند، به راحتی ، اثبات می گردد.
üرابطه عمومی موازنه مواد ،اولین بار توسط شیلتوس در سال 1936 ارائه گردید و از آن زمان ،در بسیاری از کاربردها، استفاده از مدل های رایانه ای چند بعدی و پیچیده ریاضی ، جایگزین استفاده از رابطه بدون بعد شیلتوس گردید.با این وجود ، فهم کامل رابطه شیلتوس، بینش وسیعی به مهندسان مخزن می دهد. پس از اثبات رابطه عمومی موازنه مواد، روشی برای استفاده از این رابطه که در تحقیقات هاولنا و اوده مورد بحث قرار گرفته، ارائه گردیده است.

رابطه موازنه مواد

هنگامی که یک مخزن نفت و گاز توسط چاه ها مورد بهره برداری قرار می گیرد، نفت و گاز و اغلب مقدار آب تولید می شود و در نتیجه، فشار مخزن کاهش یافته و نفت و گاز باقی مانده برای پر شدن فضاهای خالی شده بر اثر خروج سیالات، منبسط می گردند. همان گونه که در شکل 2-1 نشان داده شده است، در صورتی که لایه های نفت خیز و لایه های گازدار، با لایه های آب زا یا آبده ها، ارتباط هیدرولیکی داشته باشند، با کاهش فشار ناشی از تولید، آب، به درون مخزن نفوذ می کند. از آنجا که دمای مخازن نفت و گاز در طول دوره تولید، اساساً ثابت می ماند، میزان انبساط نفت و گاز باقی مانده، فشار بستگی دارد. با نمونه گیری از سیال ته چاهی مخزن تحت فشار و اندازه گیری حجم نسبی آنها در آزمایشگاه و در دمای مخزن تحت فشار های مختلف، می توان چگونگی رفتار این سیالات را با کاهش فشار در مخزن، پیش بینی نمود.
عبارتی که برای در نظر گرفتن تغییرات حجم آب وسازند در نتیجه تراکم پذیری های آن ها به کار می رود، در اثبات موازنه مواد گنجانده شده که مهندسان، می توانند در کاربردهای خاص، آن را حذف کنند. گاز محلول در آب سازند، نادیده گرفته می شود و در بسیاری از موارد، حجم آب تولیدی نیز با دقت قابل قبولی در دست نیست که بتوان مقدار اصلاح شده ان را به وسیله ضریب حجمی تشکیل، در روابط در نظر گرفت.

 نکات مهم

– تمامی‌موارد ذکر شده، به صورت یکجا در این بسته موجود می‌باشند.
– تنها در فروشگاه اینترنتی اس پی دی فایل میتوانید قبل از خرید برای آشنایی با پکیج موردنظر، قسمتی از محصول را به طور رایگان دانلود نمایید و در صورت رضایت خرید بفرمایید.
– پس از پرداخت هزینه، بلافاصله دکمه دانلود در صفحه سایت ظاهر خواهد شد، که با کلیک روی آن دانلود شروع خواهد شد. همچنین برای اطمینان، محصول به صورت خودکار به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
– این پاورپوینت به صورت ثبت شده بوده و هر گونه کپی برداری و انتشار غیر قانونی آن توسط افراد سودجو، بدون تذکر قبلی، پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده نمونه سوالات آزمون های استخدامی، پروژه های پایانی، پروژه های مالی و پاورپوینت های آماده ی معتبر و ارزشمند در ایران. پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

 
با اطمینان خرید کنید …
 
  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو
شماره های پشتیبانی: 
47221117 – 051
09920557724
برای پشتیبانی آنلاین نیز میتوانید از گزینه چت آنلاین در پایین سایت سمت راست استفاده کنید تا همکاران ما بصورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما باشند.


پاسخ دهید