دانلود پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری

دانلود پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری

تعداد صفحات: 36 اسلاید

حجم فایل: 4.844 KB

فرمت فایل: پاورپوینت

دسته بندی:

قیمت: 599,900 ریال

تعداد نمایش: 41 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 6 ژوئن 2020

به روز رسانی در: 6 ژوئن 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

599,900 ریال – خرید

دانلود پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری

پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده پروژه های مالی معتبر و ارزشمند در ایران

این پروژه در وب سایت های دیگر با قیمت چندین برابر بفروش میرسد

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پاورپوینت را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی اسلایدها در پاورپوینت نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری با دقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید.


نقش نظام حرکتی طبیعت در معماری

مقدمه :

نحوه نگاه کردن ما به جامعه وشهر وطرحهای معماری با چشمانی متفاوت می تواند در قالب حرکت ها و تغیرات طبیعی نشان داده شود. و این که قادر باشیم معماری همساز و هماهنگ با نظام حرکتی طبیعت و عاری از پیرایش را در سطح کلی کارهایمان معرفی کنیم.

بسیاری از فرصت های مناسب حرفه ی ما در شهری شاید در بین بلوکهای مضحک در درون متروکه ها در آن چه که در قانون نمی گنجد و در هر نوع تباهی غوطه ورگشته اند. در شرایط کنونی شاید سنگینی غرور معماری تحریف شده ی کلاسیک ، که احتمالاً دست نایا فتنی و منسوخ می باشد. آنچه هست را از نظرها پنهان نموده است. آن آهن های انتظار بتنی که در حاشیه جنوبی ساخت و سازهای ما قراردارد . آن آجر سفال ارزان قیمت اندود کاری نشده ، آن گلدان ریحان بر روی بالکن ، آن آنتنی که به نحوی خود را نشان می دهد یا آن درخت پرتقال یا زیتون در لابه لای ماشین ها ؟

این که چگونه فضا را در مرکز توجه قرار دهیم . ما معماران باید تشریح نمایم و این که چگونه کاری بر روی حجم ها می تواند ایده ای از زندگی رشد و حرکت و جامعه پذیری را شامل می گردد و نشان دهد. وهمچنین هسته فضایی ، فقط به معنای درونی منحصر نمی گردد و مفهوم بیرونی (مدنی) را نیز در بر می گیرد.که از سر چشمه های ار گانیک تا رگ های حیات روابط زندگی به وسیله معماری شکل گرفته و گسترش می یابد.

تاریخچه ارتباط با طبیعت در معماری :

معماری ارگانیک در آمریکا، در قرن 19 توسط فرانک فرنس و لویی سا لیوان شکل گرفت. واوج شکوفای آن را در اویل قرن 20 در آثار فرانک لویت رایت مشاهده می کنیم. بر اساس نظریه ارگانیک همه فرمها در طبیعت پویا (دینامیک) هستند. سالیوان به روشی معتقد بود.که مشابه پروسه به وجود آمدن در طبیعت بود. برای اولین بار اصطلاح فرم تابع عملکردرا بیان نمود. این یعنی اینکه سالیوان فرم تابع عملکرد را در پروسه رشد و حرکت در طبیعی می دید.

در بینش ارگانیک ، هنرمند می بایست ترکیبی می ساخت که به موازات طبیعت باشد. و پروسه حیاط و رشد رابه صورت انتزاعی نشان دهد. طبیعت سیستمی از فرمها و روشهای به وجود آوردن را خلق می کند که مستقیماً قابل تطبیق در هنر است. قانون تطبیق پذیری، قانون زیر بنای درتمام ساختارهاست. فرم ارگانیک همانگونه که در درون رشد می کند شکل می گیرد. مجسمه سازان قرون وسطی،گیاهان و حیوانات را مطا لعه می کردند تا بفهمند که چگونه فرمهای آنها خود را با خصوصیات ارگانیسم تطبیق می دهند. معماری قرون وسطی که نمود عمده آن در کلیساها ی گوتیک است دراثر ساختار گیاهان، تحول چشمگیری از نظر سازه ای یافت.

برج مسکونی تورینگ تورسوی :

پیکره مارپیچ شاهکار معماری سوئد برج مسکونی ((تورنینگ تورسو)) معروف به پیکره مارپیچ ساخته (( سانتیاگو کالاتراوا)) در شهر ماملو سوئد است. طرح ((برج تورنینگ تورسو)) به عنوان طرح برجسته و ممتاز نمایشگاه خانه سازی سال 2001 انتخاب شد. پیکره مارپیچ در بخش بندر غربی شهر واقع شده و از مجسمه ای به همین نام در سوئد الگو برداری شده است.

این پروژه برای توسعه یک منطقه عمومی طراحی شده و در محل تقاطع دو جاده اصلی قرار گرفته است. پیکره مارپیچ به عنوان یک نماد زیبا در شهر خود نمای می کند. مجسمه اصلی که طرح برج را از آن الهام گرفته اند از 7 مکعب تشکیل شده و در اطراف یک پایه فولادی به نحوی چیده شده اند که سازه ای مارپیچی شکل را در ذهن انسان تداعی می کنند .


                 • پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

                   

                  با اطمینان خرید کنید …

                   

                  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
                  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
                  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
                  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو

                   

                  شماره های پشتیبانی: 

                  47221117 – 051

                  09920557724

                   

                  برای پشتیبانی آنلاین نیز میتوانید از گزینه چت آنلاین در پایین سایت سمت راست استفاده کنید تا همکاران ما بصورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما باشند.

پاسخ دهید