دانلود پروژه مالي حقوق و دستمزد

دانلود پروژه مالي حقوق و دستمزد

فرمت فایل: موجود نیست

دسته بندی:

قیمت: 49,000 ریال

تعداد نمایش: 116 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 18 اکتبر 2016

به روز رسانی در: 23 دسامبر 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

49,000 ریال – خرید

 پروژه مالي حقوق و دستمزد

نوع فایل:ورد

تعداد صفحات:35

اندازه فایل:218کیلوبایت

فهرست مطالب

فصل اول ورودي سيستم حقوق و دستمزد

مقدمه …………………………………. 7

هدف و انگيزه انتخاب موضوع ……………….. 8

سيستم حقوق و دستمزد …………………….. 9

اجزاء سيستم حقوق و دستمزد ………………… … 9

کنترلهاي داخلي سيستم حقوق و دستمزد ………… 10

پرداخت حقوق و دستمزد …………………… 10

حقوق …………………………………. 11

تهيه جدول حقوق …………………………. 12

ليست بيمه …………………………….. 15

دستمزد ……………………………….. 15

کسري کار ……………………………… 15

حق بيمه ………………………………. 15

ماليات ……………………………….. 16

کسر (کسر کار) …………………………. 17

پرداخت ناخالص (حقوق ناخالص )…………….. 17

پرداخت خالص ( خالص پرداختني )…………….. 17

کسور حقوق و مزايا ……………………… 18

کارت مجموع درآمد (سابقه حقوق و مزاياي ) سالانه کارمند 20

حقوق و مزايا ………………………….. 21

ماموريت شغلي ………………………….. 22

ساير کسورات …………………………… 22

کسورات حقوق و مزايا ……………………. 23

محاسبه حقوق و مزايا …………………….. 23

مبلغ قابل پرداخت به کارکنان ……………….

فصل دوم پردازش حقوق و دستمزد

مقدمه ………………………………… 25

نقش حقوق و دستمزد ……………………… 25

سيستم ………………………………… 26

حقوق …………………………………. 26

محاسبه مبلغ اضافه کار …………………… 26

حق اولاد ………………………………. 26

ماليات حقوق کارکنان…………………….. 27

مستخدمين سازمان ن……………………….. 27

نحوه محاسبه ليست حقوق و دستمزد ……………. 28

فصل سوم خروجي سيستم حقوق و دستمزد

ليست حقوق و دستمزد …………………….. 32

تنظيم ليست حقوق و دستمزد ……………….. 33

 

تاریخچه تشکیل سازمان:

همانطور که مطلع هستید در هر چارچوب و مجموعه‌ای نظم حاکم بر آن مجموعه حرف اول را می زند و تا نظم نباشد هیچ هماهنگی و شکل گیری در کارها و پیشبرد اهداف نخواهد بود.

منطق هر نظامی نظم است و در سایه نظم امنیت و آرامش نیز خود به خود برقرار می شود و در این راستا از همان دوران شکل گیری جوامع و دولتها سازمان ها و نهادهایی در این رابطه فعالیت خود را آغاز کرده اند که در مملکت عزیز ما ایران نیروی انتظامی این وظیفه خطیر و پر دغدغه را برعهده گرفته است که هدف آن رسیدگی به مشکلات و حل اختلافات و شکایات و پی گیریهای، پیش گیریها، کاهش و مبارزه با جرایم و غیره می باشد.

سال 1370 به طور اساسی سال ادغام شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی در قالب نیروی انتظامی بوده است که خود از معاونتهای از قبیل: پلیس امداد، پلیس آگاهی، پلیس پیشگری، پلیس قضایی و پلیس خدمات تشکیل شده است.

بعد از این ادغام نیرویی به نام یگان ویژه پاسداران ناجا در سال 1375 تشکیل گردید که هدف آن مبارزه با اخلال گران مخل امنیت ملی و جلوگیری و برخورد با اختشاشات  و شورشها و آشوبها بوده است.

لازم به ذکر است که این سازمان نیز در جهت پیشبرد اهداف و رسیدگی به امورات مالی، معیشتی و حقوقی کارکنان و پرسنل و رسیدگی به مشکلات آنها از دوائر مختلف تشکیل شده که کار حقوقی، بیمه، جایگاه، افزایش سنوات و حقوق و اضافه کاریها، ماموریتها و خواربار خانواده های پرسنل می پردازد که به طور کلی در مبحث مورد نظر مورد بحث قرار می گردد.

 

مقدمه

فصل اول : ورودي سيستم حقوق و دستمزد

از آنجايي که هزينه حقوق و دستمزد و مخارج مربوط به آن در صد تقريباً بالايي از هزينه ها را تشکيل مي دهد ضروري است در اين سيستم پيش بيني هاي لازم براي حصول اطمينان از پرداخت صحيح حقوق و دستمزد بعمل آيد . از سوي ديگر سيستم حقوق و دستمزد بايد بنحوي طراحي شود که اطلاعات لازم را بسرعت گردآوري ، کسورات لازم را محاسبه نموده و تدابير مناسبي براي جلوگيري از پرداخت به افراد و ساير انواع سوء استفاده‌ها فراهم نمايد . براي رعايت قانون ، کارفرما موظف اطلاعات لازم در مورد کارکنان و ميزان حقوق و مزاياي آنان را به مراجع ذيصلاح ارسال نمايد . در ايران نيز طبق قانون ماليات بر درآمد، کارفرما موظف است اسامي کارکنان و مشخصات آنها را به حوزه هاي مالياتي محل ارسال و ماليات متعلق به کارکنان را به حساب مخصوصي واريز نمايد . بعلاوه طبق قوانين تامين اجتماعي لازم است هر ماهه اسامي کارکنان و ميزان حقوق و دستمزد آنها طي ليستي به ادارات تامين اجتماعي محل تسليم و حق بيمه سهم کارمند و کارفرما به حسابهاي مخصوصي واريز گردد .

 

هدف و انگيزه انتخاب موضوع

دليل ارائه اين تحقيق و اهميت آن در اين است ارائه ليست حقوق و دستمزد اگر چه در تمامي سازمان ها به يک نحو محاسبه مي شود و بر مبناي قوانين وزارت کار و امور اجتماعي مي باشد .

اما نحوه ارائه آن براي مديران در تمامي سازمانها به يک شکل و يکسان نيست و در اين تحقيق سعي بر اين بوده است که يکي از راههاي ارائه اين ليست مورد برسي قرار گيرد . از آنجايي که حسابداري داراي يک علوم و چهارچوب خاص مي باشد اما استفاده از اين قوانين کاملاً سليقه‌اي مي باشد که هر حسابدار بنا به نياز و سليقه خود روشي از اين روشها را براي ارائه گزارشات خود مورد استفاده قرار مي دهد .

 

سيستم حقوق و دستمزد

در سيستم حقوق و دستمزد به علت تراکم اطلاعات ، نحوه پردازش اطلاعات و اهميت سرعت و صحت آن از اتوماسيون استفاده مي شود اطلاعاتي نظير نرخ ساعتي و يا روزانه حقوق و دستمزد که ممکن است براي مدت موقتي تغيير نکند . و همچنين برنامه هايي نظير نحوه محاسبات کسورات ماليات و حق بيمه صندوق تامين‌اجتماعي که در طول سال ، قوانين آن ثابت مي باشد را بهتر است در حافظه کامپيوتر ذخيره نمود . با استفاده از اين اطلاعات مي توان محاسباتي مانند حقوق و يا دستمزد ناخالص ، کسورات ، تعيين  حقوق و دستمزد خالص و بروز در آوردن سابقه هر کارمند و کارگر رابطه الکترونيکي انجام داد .

اجزائ سيستم حقوقي و دستمزد

هر سازمانی در رابطه با حقوق ، مسئوليتهاي پيدا مي کنند و ناگزيرند مالياتي مثل ماليات مربوط به حقوق را ظرف يک ماه پرداخت نمايد . براي اينکه حسابداري حقوق و دستمزد بصورت صحيح و بموقع صورت گيرد ، حسابداران از سيستم حقوق و دستمزد استفاده مي کنند . اجزاء سيستم حقوق و دستمزد عبارتند از : يک ليست حقوق و دستمزد ، يک حساب بانکي مخصوص براي حقوق ، دسته چک حقوق، و يک فيش حقوقي براي هر يک از کارکنان .

پاسخ دهید