دانلود پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي

دانلود پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي

تعداد صفحات: 290

حجم فایل: 1.76 مگابایت

فرمت فایل: ورد

دسته بندی: -

قیمت: 1,199,000 ریال

تعداد نمایش: 45 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 دسامبر 2019

به روز رسانی در: 25 دسامبر 2019

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1,199,000 ریال – خرید

دانلود پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي

 پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده پروژه های مالی و پروژه های پایانی معتبر و ارزشمند در ایران

این پروژه در وب سایت های دیگر با قیمت چندین برابر بفروش میرسد

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پژوهش را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی صفحات در پروژه پایانی اجاره،سرقفلي وحق كسب وپيشه و تجارت در حقوق موضوعه ايران و فقه اسلامي بادقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید.

 

چكيده

اجاره در لغت به معناي رها نيدن  و پريدن است ودراصطلاح فقهي به معناي تمليك   منفعت عين به عوض معلوم در مدت معلوم اين عقد كه در عقود لازم است داراي طرق مشروعيت متفاوتي مثل قرآن و سنت و همچنين داراي اركاني است كه به نظر تمام فقيهان مذاهب پنج گانه اينها شد صيغه ،متعاقدين  ، عين مستاجره ، منفعت و اجرت كه  همه اينها داراي شرايط خاص خودهستند. همچنين اجاره به انواع مختلف مثل اجاره اعيان اجاره ؟؟؟تقسيم مي شود يكي از اين  متعاقيدن اجر است كه در اجاره اعمال مورد استفاده قرار مي‌گيرد و در جاي موجر قرار دارد و ايشان داراي شرايط خاصي است و ضمان ايشان  در مذاهب مختلف متفاوت است اين اجر در برخي موارد مثل اجير شدن براي نماز استخدامش جايز است و در برخي موارد مثل گرفتن روزه براي زنده استخدامش اشكال دارد .

عقد اجاره بربرخي چيزها جايز نمي‌باشد  مثل اجاره قرآن يا برخي موارد اجاره صحيح مي‌باشد.

همچنين عقد اجاره به شرط تمليك يكي از ؟؟؟؟بحث اجاره هست كه مورد بررسي قرار مي‌گيرد البته اين عقد شاكله ايش از  خارج كشور دارد   نظام حقوقي ما شده ولي فقهاي اماميه ؟؟؟؟آن تاثيرات دانسته‌اند.

عقد اجاره داراي خياراتي مثل خيار عيب ،؟؟؟صقفقه ،شرط ، تدريس ،  ؟؟؟و عيب است كه همانند بيع نافذ در اين عقد مي‌باشد همچنين  يكي ديگر از  دنباله‌هاي عقد اجاره بحث سرقفلي ،حق كسب و پيشه و تجارت است كه با ايجاب عقد اجاره همراه هر چند كه خارج از عقد هم اين حق متصور است ولي تشكيل دهنده اوليه آن بحث اجاره است كه عرف بر آن صحه مي‌گذارد.

 

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد الله رب العالمين  سلام و درود خداوند بر ارواح پاك رسول خدا  و ائمه اطهار

با نگاهي به تاريخ وتمدن انسان واجتماعات پس از او در خواهيم يافت كه انسان   با توجه به تشكيل وفراهم آوري امكانات زندگي كه در اين شناخت خود بدست آورده باز احساس تنهايي وكسري مي‌كرده چرا كه انسان ها با اجتماعات  و تشكلها ست كه  زندگي مي‌كند هر چند اين انسان   تنها اوليه خود ز ندگي را به راحتي يا سختي مي‌گذرانده  ولي مي بينم  امروزه زندگي فردي و دور از اجتماع بسيار سخت و طاقت  فرساست چرا كه انسان‌ها به يكديگر نياز دارند واين نياز روز به روز بيشتر و پيچيده تر مي‌شود .

و بدو ن شك اين نيازها  با يد در قالب يك چهار چوب وقوانين لازم الاجرايي در بيايد تا مبادا كه  به حقوق ديگري تعرض كند ومي‌توان گفت از زماني كه بشر زندگي اجتماعي خود را آغاز كرده ،همواره سعي داشته است كه زندگي خود را براساس برنامه و قوانين  تنظيم كند و دشواريهاي آن را برطرف سازد آثاري كه از گذشته‌تهاي دور از زندگي انسان برجاي مانده حاكي از آن است كه انسان هميشه به انتظام و قانوني كردن   امور اجتماعي و زندگي خود توجه داشته و براي بهبود شرايط زندگي  خود از لحاظ اقتصادي ، اجتماعي ، سياسي و  قضايي به وضع قوانين پرداخته است.

در طول تاريخ، معلمان و متفكران اجتماعي كه در اداره امور و سازمانها  اجتماعي جامعه مسئوليت و نقش برعهده داشته‌اند يا نسبت به امور و مسائل اجتماعي احساس علاقه مي‌كرده‌اند  و با اقتضاي زمان ومكان به مطالعه اوضاع واحوال اجتماعي پرداخته‌اند وبه منظور بهبود شرايط زندگي  و بهتر شدن  روند امور جامعه نظراتي ابراز داشته و قوانين  و مقرارتي وضع كرده‌اند.

و از جمله  اين مقررات  نوشته‌هاي يوناني‌ها ، حموربي، داريوش ، افلاطون، ارسطو مي‌توان نام بر د.

ولي يكي از مقرراتي كه در جامعه بشري جايگاهي براي خود تسليم كرد قوانين  و مباني فقهي اسلام بود ، كه با نگاهي عميق به اين  قوانين در  خواهيم يافت حتي كوچكترين مباحث جا نيافتاده است اسلام به نوعي به جامعه بشري تمدني دوباره بخشيد و جامعه  را منظم‌تر كرد ويكي از اين قوانين كه در جامعه اسلامي و غير اسلامي از واجبات روزمره مردم شده بحث اجاره است البته اين اجاره دنباله‌هايي دارد مثل سر  قفلي حق كسب و پيشه و تجارت كه در اين پايان نامه سعي مي‌كنم تا اندازه يافته‌هاي خود به آن بپردازم اميد است كه مورد توجه  استادان و داوران محترم قرار گيرد و اين رساله  قدمي  باشد براي پيشرفت و پويايي فقه اماميه كه همگي به نوعي مديون  آن هستيم .


.

پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

 

با اطمینان خرید کنید …

 

  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو

پاسخ دهید