دانلود پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی

دانلود پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی

تعداد صفحات: 150

حجم فایل: 2.91 مگابایت

فرمت فایل: ورد

دسته بندی:

قیمت: 899,900 ریال

تعداد نمایش: 48 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 12 ژانویه 2020

به روز رسانی در: 12 ژانویه 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

899,900 ریال – خرید

دانلود پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی

 پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده پروژه های مالی و پروژه های پایانی معتبر و ارزشمند در ایران

این پروژه در وب سایت های دیگر با قیمت چندین برابر بفروش میرسد

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پژوهش را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی صفحات در پروژه پایانی بررسی ماهیت سهم و نحوة نقل و انتقال آن در شرکت‏های تعاونی بادقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید.

چکيده:

شناخت ماهيت حقوقي سهم و تبيين آن در بحث انتقال سهام قابل توجه مي باشد، در يک تقسيم بندي کلي در حقوق مدني، حقوق اشخاص بر اموال خويش به حق عيني و ديني تقسيم مي گردد. حق عيني حقي است که شخص به طور مستقيم و بي واسطه نسبت به چيزي پيدا مي کند و در مقابل، حق ديني يا حق شخصي حقي است که شخص ثالث نسبت به ديگري پيدا مي کند.

حال اين سوال مطرح است که آيا بايد سهام را جزء اموال و حقوق عيني دانست يا ديني؟

بايد گفت حقي که شريکان در شرکت هاي تجاري دارند طبيعت خاصي دارد و باساختمان هيچ يک از اين دو حقوق (حق عيني و ديني) يکسان نيست. بدون ترديد، سهامدار حقي بر اموال شرکت ندارد، زيرا اين اموال متعلق به شخصيت حقوقي است و بنابراين فرض، شخصيت حقوقي وجود ممتاز و مستقل دارد. ولي طلبکار شرکت نيز به حساب نمي آيند، چون سهم معيني از سود را مي برند و هنگام انحلال شرکت نيز اين اموال بين آنها تقسيم مي شود.

از مقايسه انتقال سهام با عقود و قراردادهاي مشابه اين نتيجه به دست مي آيد که انتقال سهام را نمي توان بيع يا نوعي تبديل تعهد و يا انتقال دين و طلب دانست. ماهيت پيچيده انتقال سهام، سبب مي گردد که قالب هاي حقوقي مذکور، براي توصيف انتقال کارايي مناسبي نداشته باشد به نحوي که تنها بعضي آثار انتقال سهام را مي توان در قالب هاي مزبور قرار داد.

در شرکت هاي تعاوني، انتقال سهام به اعضاء و غير اعضاء واجد شرايط، مجاز است، لکن اين عمل حقوقي موکول به موافقت هيأت مديره شرکت تعاوني مي باشد. گرچه موافقت هيأت مديره تاثيري در نفوذ عقد يا قرارداد انتقال سهام ندارد و صرفاً از موارد محدوديت کننده است.

موضوع انتقال در قرارداد واگذاري سهام، عبارت است از جنبه هاي مادي و غير مادي سهم که شامل حقوق و تعهدات صاحب سهم مي گردد.

انتقال سهام که عمدتاً بوسيله قانون و اساسنامه شرکت تعيين مي شود، داراي آثار حقوقي متعددي است، اهم اين آثار در روابط انتقال دهنده، منتقل اليه و شرکت ظاهر مي شود؛

تکاليف انتقال دهنده به تسليم اوراق سهام و اسناد انتقال و اجراي حقوق و تعهدات ناشي از سهم و متقابلاً پرداخت قيمت سهام و اقساط پرداخت نشده ناشي از خريد سهم توسط منتقل اليه و ثبت انتقال در دفاتر شرکت تعاوني و الحاق منتقل اليه به شرکت از جمله اين آثار مي باشد.

 

.

 

پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

 

با اطمینان خرید کنید …

 

  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو

پاسخ دهید