دانلود پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت)

دانلود پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت)

تعداد صفحات: 64

حجم فایل: 2.07 مگابایت

فرمت فایل: ورد

دسته بندی:

قیمت: 399,900 ریال

تعداد نمایش: 25 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 29 مارس 2020

به روز رسانی در: 29 مارس 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

399,900 ریال – خرید

دانلود پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت)

 پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت)

اس پی دی فایل تنها ارائه دهنده پروژه های مالی و پروژه های پایانی معتبر و ارزشمند در ایران

این پروژه در وب سایت های دیگر با قیمت چندین برابر بفروش میرسد

در اس پی دی فایل تمام محصولات را با اطمینان کامل و به کمترین قیمت تهیه کنید

پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت) توسط گروه فناوری اطلاعات سپیده برای وبسایت اس پی دی فایل تهیه و تنظیم گردیده است. دانشجویان، محققین و بازدیدکنندگان محترم وبسایت می توانند این پژوهش را بعنوان پروژه پایان ترم خود ارائه دهند و نمره کامل را دریافت نمایند. تمامی صفحات در پروژه پایانی تاثیر ورزش برسلامت روان در زنان دانشجوی ورزشكار و غیرورزشكار (واحد قیامدشت)بادقت و بصورت کاملا حرفه ای توسط تیم ما تهیه و تنظیم گردیده است، لذا نیاز به مطالعه مجدد، ویرایش و یا دستکاری این پروژه نیست و بعد از پرداخت و خرید از وبسایت می توانید از آن پرینت گرفته و یا تحویل استاد دهید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

چكيده:

در اين پژوهش به بررسي تاثير ورزش بر سلامت روان در زنان ورزشكار و غيرورزشكار پرداخته شده است فرضيه‌هاي مورد بررسي در اين پژوهش عبارتند از:

1- بين علائم جسماني در زنان ورزشكار با زنان غير ورزشكار تفاوت وجود دارد. 

2- بين علائم اضطرابي و اختلال خواب در زنان ورزشكار با زنان غيرورزشكار تفاوت وجود دارد.

3- بين كاركرد اجتماعي در زنان ورزشكار با زنان غير ورزشكار تفاوت وجود دارد.

4- بين افسردگي در زنان ورزشكار با زنان غيرورزشكار تفاوت وجود دارد.

گروه نمونه انتخاب شده در اين پژوهش شامل 60 نفر از زنان دانشجوي 42-20 ساله مي‌باشد كه 30 نفر از آنان دانشجويان ورزشكار حرفه‌اي مجموعه شهيد شيرودي و 30 نفر ديگر از دانشجويان غيرورزشكار واحد قيامدشت در سال 1385 مي‌باشند ابزار مورد استفاده در اين آزمون پرسشنامه سلامت عمومي GHQ و روش آماري در اين پژوهش t استيودنت مي‌باشد بر اساس نتايج حاصله از اين آزمون بين علائم جسماني در زنان ورزشكار و غيرورزشكار با 03/3 t= و با اطمينان 99% و بين علائم اضطرابي و اختلال خواب با 11/3 t = وبا اطمينان 99% و بين كاركرد اجتماعي با 53/3 t =  و با اطمينان 99% و 999% و بين افسردگي با 59/2 t = و با اطمينان 95/%  و در نهايت بين سلامت عمومي با 57/2t= و با اطمينان 95% تفاوت معنادار وجود دارد.

مقدمه:

يكي از شاخص‌هاي مهم توسعه يافتگي كشورها، سطح سلامت و تندرستي افراد جامعه است. به بيان ديگر، سطح سلامت و تندرستي در كشورهاي توسعه يافته مطلوب و مطابق با استانداردهاي جهاني است. كارشناسان اهم راه‌هاي دستيابي به سلامت و تندرستي را تغذيه مناسب، رعايت اصول بهداشتي و اجراي فعاليت‌هاي جسماني مي‌دانند كه هر يك به نوبة خود نقش بسزايي در تامين سلامت جسم و روح افراد دارند. بهداشت جسمي و رواني از مقوله‌هايي است كه از ديرباز مورد توجه رهبران ديني و نخبگان علمي جوامع بوده است و در متون علمي تمدن هاي نخستين چون يونان، ايران، و روم فصول متعددي به اهميت اين مقوله اختصاص يافته است. (پهلوان، محمدرضا، 1383، ص 2)

جرج در باتلردر كتاب مقدمه تفريحات سالم و بازي در جامعه به اين نكته اشاره كرده كه تفريحات سالم و ورزش در گذراندن اوقات فراغت نقش سازنده‌اي در جامعه دارد. او معتقد است كه واژه بازي و ورزش در اوقات فراغت كودكان و جوانان نوعي بيان حالتهاي رواني يا عاطفي و عادات رفتاري آنها است. اكثر نويسندگان و صاحبنظران ورزشي را عقيده بر اين است كه بازي و ورزش يكي از عوامل اصلي و موثر در روند رشد كودكان، نوجوانان و جوانان است و در نزد بزرگسالان آثار فيزيولوژي و رواني دارد كه به بهداشت جسمي و ذهني آنان كمك مي كند. (نمازي زاده و سلحشور، 1361، ص 12)

غير از تغذيه، ورزش باز هم تاثير قدرتمندي بر سلامتي دارد. سالخوردگان سالم و بي‌تحرك بالاي 80 سال كه استقامت آموزي را شروع مي‌كنند (راه رفتن، رقص اروبيك و دوچرخه‌ سواري) قابليتهايي كسب مي‌كنند كه با قابليتهاي افراد بسيار جوانتر برابر است. (سيد محمدي، يحيحي؛1383، ص 310)

امروزه دوندگان و دوچرخه‌سواران در جاده ها و خيابان‌هاي شهرها و روستاها به چشم مي خورند و باشگاه هاي بدنسازي همه جا مشاهده مي‌شوند. اما در شيوة زندگي بيشتر بزرگسالان آمريكايي هنوز فعاليت بدني، غير منتظم است يا فقط به ميزاني اندك ديده مي‌شود. (ميرزايي؛ الهه؛ 1384؛ ص 429)

حركت و جنبش از ويژگيهاي حيات انسان داراي انگيزه و ريشه اي در سرشت او و عملي براي رشد و سلامت و نشاط آدمي است. نيازمند به حركت، ناگزير از حركت است. منع انسان از حركت نه تنها سبب توقف رشد بلكه موجب افسردگي، بروز رفتار ناهنجار و از دست دادن شور و نشاط زندگي مي گردد.

بدون هيچ‌گونه ترديدي جسم ورزشكار با ذهن و جان او و نيز رفتار و عملش رابطه اساسي دارد. (ملامحمد؛ محمدرضا؛ 1379؛ ص 32)

در سراسر جهان بيش از 60 درصد بالغين به مقدار كافي فعاليت بدني مفيد براي سلامتي را انجام نمي‌دهند. بي‌تحركي بيشتر در ميان زنان، بالغين مسن‌تر، طبقات پايين از نظر اقتصادي- اجتماعي و افراد ناتوان شايع است. همچنين فعاليت بدني با افزايش سن در دوران نوجواني كاهش مي‌يابد و اين كاهش در طول سال هاي بزرگسالي ادامه پيدا مي‌كند. در بسياري از كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه كمتر از 13 درصد جوانان به مقدار كافي فعال هستند به طوري كه مي توانند از سلامت حال و آينده خود سود ببرند. دختران نوجوان كمتر از پسران نوجوان فعال هستند. فعاليت بدني و برنامه‌هاي آموزشي تربيت بدني در مدارس در حال كاهش هستند كه اين روند در سراسر جهان هشدار دهنده است. (حجت زاده عليه؛ 1383؛ ص 13)

 


پشتیبانی اس پی دی فایل همواره با شماست

 

با اطمینان خرید کنید …

 

  • اس پی دی فایل دارای 5 سال سابقه در ارائه فایل های دانلودی ارزشمند
  • اولین و تنها فروشگاه فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره از وزارت صنعت،معدن و تجارت
  • ثبت شده در ستاد سامان دهی پایگاه های اینترنتی کشور
  • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو

 

شماره های پشتیبانی: 

47221117 – 051

09920557724

 

برای پشتیبانی آنلاین نیز میتوانید از گزینه چت آنلاین در پایین سایت سمت راست استفاده کنید تا همکاران ما بصورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما باشند

 

پاسخ دهید