پاورپوینت آماده انواع ديواره‌هاي آتش و پياده سازي ديواره های آتش و فیلترینگ

پاورپوینت آماده انواع ديواره‌هاي آتش و پياده سازي ديواره های آتش و فیلترینگ

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 205 KB (

فرمت فایل: پاورپوینت

دسته بندی:

قیمت: 499,900 ریال

تعداد نمایش: 111 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2023

به روز رسانی در: 20 آوریل 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

499,900 ریال – خرید

در اواخر سال1991، Bill Cheswick و Steve Bellovin تحقيقاتي را در ارتباط با پالايش كردن بسته ها به صورت پويا (Dynamic) شروع کردند و بر اين اساس محصولي داخلي را در لابراتوار Bell پيادهسازي كردند كه البته هرگز به بيرون عرضه نشد. در سال 1992، Bob Barden و Annette DeSchon در مؤسسه USC’s Information Sience Institute تحقيقاتي را بر روي نسل چهارم ديوارههاي آتش تحت عنوان “ديوارههاي آتش پالايشگر بسته پويا” (Dynamic packet filter firewalls) براي سيستمي با نام Visas به طور جداگانه شروع كردند و در نهايت نرم افزار Chech Point، اولين محصول تجاري بر پايه معماري نسل چهارم ديواره هاي آتش، در سال 1994 به بازار عرضه شد.

در سال 1996، Scott Wiegel طرحي را براي نسل پنجم ديوارههاي آتش با عنوان Kernel Proxy ارائه داد. ديواره آتش Cisco Centri که درسال 1997 پياده سازي شد اولين محصول تجاري بر اساس معماري اين نسل بود.

در سال هاي اخير نياز به سيستم هاي امنيتي که پرسرعت و در عين حال قابل گسترش(Extensible)، قابل نگهداري(Maintainable) و انعطاف پذير (Flexible) باشند باعث شده است شرکت هاي فعال در زمينه امنيت در تکاپوي يافتن راه حلهايي مناسب و کاربردي براي پاسخگويي به اين نيازها باشند.

انواع ديوارههاي آتش

ديوارههاي آتش پالايشگر بسته

ديوارههاي آتش سطح مدار

ديوارههاي آتش لاية كاربرد

ديواره‏هاي آتش پالايشگر بسته پويا

ديواره‏‏هاي آتش Kernel Proxy

ديوارههاي آتش مخفي

 

 

 

برخي از ديوارههاي آتش شخصي عبارتند از

  ConSeal PC firewall

  ConSeal Private Desktop

  SyShield

  BlackICE Defender

  ZoneAlarm

  Norton Internet Security 2000 (firewall & virus protection)

                Internet Connection Firewall (Windows XP built in personal firewall)

پياده سازي ديواره های آتش

هر كاربر با تجربه اينترنت مي داند كه يك ديواره آتش چيست و چه كاربردي دارد. براي دانستن تعريف دقيق آن مي توانيد به مقاله ديواره آتش چيست مراجعه كنيد. در اين مقاله دسته بندي دقيقي از روش هاي توليد ديواره آتش ارائه نخواهد شد، بلکه تنها به مرور برخي از مهم ترين اين روش ها پرداخته مي شود. کليه اين روش ها مربوط به پياده سازي ديواره آتش تحت نسخه هاي مختلف سيستم عامل ويندوز مي باشد. از صحبت در مورد مزايا و معايب اين رويكردها در اين مقاله خودداري مي شود. براي اطلاعات بيشتر در اين زمينه مي توانيد به مقاله روش هاي مختلف پياده سازي ديواره آتش، مزايا و معايب رجوع کنيد.

پاسخ دهید