گزارش كارآموزی در دفتر فني مهندس جاويد سازه

گزارش كارآموزی در دفتر فني مهندس جاويد سازه

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 15.6 KB

فرمت فایل: doc

دسته بندی:

قیمت: 35,000 ریال

تعداد نمایش: 24 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 20 آوریل 2023

به روز رسانی در: 20 آوریل 2023

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

35,000 ریال – خرید

فهرست مطالب

عنوان صفحه

 

عنوان پروژه 2

زمان شروع و پايان دوره3

گزارش فعاليت‌هاي انجام شده4

تاريخچه دفتر مهندسي17

نتيجه گيري و ارزشيابي18

 

 

 

گزارش فعاليت‌هاي انجام شده

در تاریخي 7/5/85 در اولين روز كارآموزي با مراجعه دفتر فني مهندس جاويد سازه محلي كه در آنجا بايد فعاليت‌هاي دوره كارآموزي خود را به انجام مي‌رساندم حضور يافتم. در اولين روز كارآموزي به دليل آشنا نبودن با افراد و محيط كار مشغول به آشنايي با مسئولان و كاركنان دفتر مهندس شدم.

در تاريخ 8/5/85 در دومين روز كارآموزي پس از مراجعه به دفتر فني سعي به آموختن روابط بين كاركنان با مراجعين و نوع آمد و شد مهندسين و پيمانكاران پرداختم. در آن روز چند پيمانكار و يك صاحب زمين كه براي ساخت آپارتمان زمين يك طبقه خود را در اختيار مهندس جاويد قرار داده بود به صحبت‌هاي آنها پيرامون ساخت و ساز توجه كردم.

در تاريخ 9/5/85 در سومين روز كار آموزي پس از مراجعه به دفتر فني به دليل آشنا نبودم كامل و صحيح با مهندس جاويد و ديگر كاركنان به مانند روزهاي قبل بيشتر سعي كردم تا با روابط بين مهندس و كاركنان و مراجعين و صحبت با يكي از همكاران مهندس جاويد به پيرامون درس معماري در دانشكده خود در اصفهان و نوع آموزش درس‌ها و سطح آموزش صحبت كرديم.

در تاريخ 10/5/85 در چهارمين روز كارآموزي خود با حضور دفتر مهندسي پس از گذشتن چند ساعت از روز كه من مشغول صحبت با همكار مهندس جاويد در مورد دفتر مهندس كه در آن مشغول كارآموزي بودم يكي از پيمانكاران با مراجعه به دفتر فني مهندس جاويد خواستار تغيير طراحي نقشه‌اي كه مهندس جاويد ترسيم كرده بود نمود و دليل خود را زيبا نمودم طرح از نظر مالك زمين عنوان نمود و من نيز با كسب اجازه از مهندس جاويد با نظرات بر نحوه ارائه طرح جديد و رفع اشكال در آن نقشه توسط مهندس جاويد چند نكته در مورد طرح و بهتر نمودن طرح آموختم.

در تاريخ 11/5/85 در پنجمين روز كارآموزي خود پس از حضور در محل و با كسب اجازه از مهندس جاويد به بررسي چند نقشه معماري كه مهندس جاويد ترسيم نموده بود و جواز ساخت داشتند پرداختم و با بررسي نقشه‌ها با هم از جمله متراژ زمين، متنوع بودن طرح‌ها، شمالي و جنوبي بودن زمين‌ها، قرارگيري آنها در كوچه‌ها يا گذر خيابان‌ها، قرار گيري فضاهاي خانه‌ها با توجه به شمالي و جنوبي بودن آنها، نوع عوارض، محدوديت‌هاي هر يك از آنها خانه‌ها به نكات جديدي در مورد طراحي يك خانه دست يافتم كه شايد در هيچ كتاب و جزوه‌اي اين نكات وجود نداشت و من براي اولين بار بود كه يك نقشه تاييد شده از ظرف شمرداري را با مهر و امضا مي‌ديدم برايم بسيار جالب و قابل توجه بود.

در تاريخ 12/5/85 پس از حضور در محل كارآموزي با كسب اجازه از مهندس جاويد شروع به مطالعه آئين نامه ضوابط شهرداري تهران در مورد مواظين و مقررات اجرائي ساخت ساختمان در تهران و محدوديت‌ها و عوارض و جريمه‌هاي تعدي از مقررات اجرائي را تا حدودي مطالعه نمودم پس به صحبت‌ها و همفكري‌هاي مهندس جاويد با يكي از همكارانش را كه پيرامون يك طرح در حال گفتگو بودند توجه كردم تا نكات بيشتري را فرا بگيرم. هر طرح و نقشه براي خود از اهميت خاصي برخوردار است كه طراح بايد با توجه به موقعيت‌هاي آن منطقه كه خانه در آنجا ساخته مي‌شود طرح نهايي خود را ارائه نمايد.

در تاريخ 14/5/85 پس از حضور در محل به دليل علاقه‌مند شدن من به قوانين و ضوابط شهرداري تهران شروع به ادامه مطالعه در مورد قوانين ساخت و ساز پرداختم زيرا چند سال قبل در هنگام كارآموزي دوره متوسطه براي كسب ديپلم در شهرداري منطقه 17 تهران مقداري درباره آن مطالعه و اطلاع داشتم ولي همان طور كه مي‌دانيم هر سال ضوابط و قوانين شهرداري تهران تغيير مي‌كند به عنوان مثال در آن سال كه من كارآموزي ديپلم خود را مي‌گذراندم ساختمانها اجازه ساخت تا چهار طبقه به همراه يك طبقه پيلوت را داشتند اما در آئين نامه جديد ساختمانها حق ساخت سه طبقه همراه با يك طبقه پيلوت را دارا بودند و در صورتي كه ساختمانها داراي پاركينگ باشد حق ساخت چهار طبقه را داشتند به خاطر همين مطلب سعي به يادگيري بيشتر در مورد قوانين جديد كردم.

در تاريخ 15/5/85 پس از حضور در محل كارآموزي با كسب اجازه از مهندس جاويد شروع به مقايسه چند نقشه اجرايي كه توسط مهندس جاويد طراحي و ترسيم شده بود با قوانين و مقررات شهرداري تهران براي ساخت خانه‌ها شدم و متوجه اجراي صحيح قوانين اجرايي شهرداري تهران در نقشه‌هايي كه مهندس جاويد طراحي كرده بودند شدم و از قانون‌مند بودن و توجه مهندس به قوانين بسيار لذت بردم. زيرا در بعضي از دفتر مهندسي‌ها با تعدي قانون موجب زشت شدن فضاي شهري و تجاوز به حريم خانه‌هاي همسايه‌هاي كناري ساختمان‌ خود مي‌شوند.

در تاريخ 16/5/85 پس از حضور در محل كارآموزي خود با يكي از كاركنان دفتر مهندس شروع به گفتگو در مورد مراحل پروژه از زمان شروع به پروژه تا پايان پروژه از جمله مراحل اداري، مراحل شهرداري، مراحل خريد و تهيه مصالح ساخت، دفاتر مصالح ساختماني طرح قرارداد با دفتر مهندسي جاويد سازه، چگونگي اطلاع از ميزان قيمت‌ها از بازار، روند شكل‌گيري مشاركت در ساخت بين مالك زمين و دفتر مهندسي جاويد سازه به گفتگو پرداختم.

 

پاسخ دهید