دانلود تحقیق و پروژه پایانی بررسی تاریخچه و هنر و معماری مصر باستان

دانلود تحقیق و پروژه پایانی بررسی تاریخچه و هنر و معماری مصر باستان

تعداد صفحات: 41

حجم فایل: 586 کیلوبایت

فرمت فایل: WORD_ورد

دسته بندی:

قیمت: 41,000 ریال

تعداد نمایش: 40 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 27 آگوست 2018

به روز رسانی در: 27 آگوست 2018

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

41,000 ریال – خرید

فهرست مطالب

تاریخچه مصر1

پادشاهی مصر5

پادشاهی کهن:6

تفسیر صحنه‌های دولوح:9

مصطبه11

هرم پله پله ای زوسر (جوسر):13

اهرام ثلاثه15

خوفو یا خئوپوس:16

خفرع یا خفرع:18

منکوریچ یا مرکرینوس:19

ابوالهول:21

معبد دره ای هرم خضرع:22

پادشاهی میانه26

مقبره های صخره ای28

معبد منحوتب29

معماری پادشاهی جدید:30

مقره حتشپ سوت:31

معبد صخره‌ای رامس:35

معبد القصر38

معبد آمون رع کدنک39

یکی از مهدهای تمدن و در نتیجه معماری وادی نیل در مصر است. وادی نیل آغاز زندگی بود، زندگی که نظم خورشید ستارگان و تمرکز بر مذهب (اعتقاد به جهان بعد از مرگ) کاتالیست هنر و معماری بود. معماری مصری سرگذشت اسرار و نبوغ معماران این سرزمین باستانی در طول تاریخ بوده است که به خلق شاهکارهای منحصر به فردی منجر شده است.

“داستان زندگی مدرن از زمانی آغاز شد که یونان پا به صحنه تاریخ می گذارد… بر 30 قرن صنعت‌گران مصری پیکره‌ها را حکاکی کردند… این تمرین در دوره‌ی یونان تکرار شد اما در جهت به کمال رسیدن از لحاظ تکنیک و فن”

جردن نویسنده انگلیسی

از کناره‌ی رود نیل تا سودان امروزی را سرزمین مصر می نامند. در مسیر این رود، آبشارهایی قرار دارد که رود نیل پس از گذشتن از این آبشارها به دره‌ی عمیق می رسد. رود نیل قبل از رسیدن به دریای مدیترانه از دشت‌های همواری می گذرد. در این دشت رودخانه‌ها به شاخه‌های زیادی تقسیم می شود و تشکیل دلتا می‌دهد.

برای حدود 10 هزار سال دره نیل جایگاه یکی از با نفوذترین و با شکوه‌ترین  تمدن‌های عصر خود بود. ساکنین مصر در دو منطقه‌ی شمالی و جنوبی با دو فرهنگ و رسوم کاملاٌ متفاوت از یکدیگر می زیستند. در مصر سفلی (ساکنین منطقه شمالی مصر) شغل مردم چوپانی و مسکن آنها بصورت چادرنشینی بود ولی در مصر علیا (ساکنین منطقه جنوبی مصر) مردم به کشاورزی اشتغال داشتند و محل سکونت آنها ثابت بود و مانند سومریها از نی به عنوان مصالح ساختمانی برای ساختن خانه ها استفاده می کردند.

یکی از اختلافات فرهنگی دو قوم مراسم مذهبی دفن کردن مرده‌ها بود. در مصر سفلی، مرده‌ها را در قبر و در خارج از محل سکونتشان به خاک می سپردند در صورتیکه  در مصر علیا مرده‌ها را در محل سکونت خودشان یعنی با کشیدن دیوار و بستن راه آن قسمت از خانه دفن می کردند.

هرودوت مورخ مشهور یونان درباره مصری‌ها می گوید: (مصری‌ها بیشتر از هر قوم دیگری به حد افراطی مذهب اند)

پاسخ دهید